Sintra-Portugal.com

Sintra Portugalia

Sintra to niezwykle malownicze portugalskie miasteczko położone wśród porośniętych sosnami wzgórz Serra de Sintra, na zachód od Lizbony. Ponieważ jej chłodny klimat ściągał niegdyś szlachtę oraz elity z całego kraju, pełna jest wybudowanych przez nich wytwornych pałaców, ekstrawaganckich rezydencji i niesamowitych ogrodów. Dzięki tym wspaniałym zabytkom Sintra jest niezwykle popularną atrakcją turystyczną i częstym celem jednodniowych wycieczek z Lizbony.

sintra portugal

Przepiękny Pałac Pena w Sintrze

Większość turystów odwiedzających Sintrę wybiera popularną jednodniową trasę, która umożliwia zwiedzenie Palacio Nacional, ruin zamku Maurów oraz olśniewającego Pałacu Pena. Aby jednak w pełni odkryć to miasteczko trzeba zostać tam o dzień dłużej i zobaczyć także Quinta da Regaleira, imponujący Palacio de Monserrate oraz surowy klasztor Convento dos Capuchos.

Zamek Maurów

Zamek Maurów górujący nad Sintrą

Sintrę z Lizboną łączy regularne i niedrogie połączenie kolejowe, ze stacją początkową Rossio w centrum stolicy. Główne atrakcje turystyczne Sintry są rozmieszczone między okolicznymi stromymi wzgórzami, na szczęście można się do nich łatwo dostać korzystając z autobusu turystycznego kursującego ze stacji kolejowej w Sintrze.

Gotycki Pałac Narodowy

Gotycki Pałac Narodowy (Palacio Nacional)

Wycieczka do Sintry to niezwykle atrakcyjny i przyjemny sposób na spędzenie dnia. Na stronie Sintra-Portugal.com znajduje się więcej informacji o tym uroczym portugalskim miasteczku.

Booking.com

Strony z przewodnikami, które warto odwiedzić przed wizytą do Sintry, to:

(Proszę kliknąć w podkreślone odnośniki, aby przejść do odpowiednich stron)

Przewodnik "Atrakcje turystyczne" prezentuje opisy głównych atrakcji Sintry i przeznaczony jest dla turystów odwiedzających Sintrę w ramach jednodniowej wycieczki.

Przewodnik "Wycieczka jednodniowa" polecany jest większości zwiedzających, ponieważ zawiera szczegółowy opis przykładowego programu jednodniowej wycieczki z Lizbony do Sintry.

Artykuł "Z Lizbony do Sintry" przedstawia sposoby poruszania się na trasie między Lizboną a Sintrą przy korzystaniu ze środków transportu publicznego (podróż samochodem nie jest zalecana).

Turyści planujący zwiedzanie regionu Lizbony mogą zapoznać się z proponowanymi przez nas planami podróży w przypadku jednodniowych, pięciodniowych lub tygodniowych wakacji. Warto także przeczytać artykuł o okolicznych "Niezwykłych plażach".

palacio-da-pena

Uwielbiamy zarówno Sintrę jak i Lizbonę, w związku z czym napisaliśmy ponad 300 przewodników turystycznych przeznaczonych specjalnie dla osób chcących zwiedzić okolice stolicy Portugalii. Podsumowanie najpopularniejszych i najistotniejszych stron znajduje się poniżej i można je znaleźć na dole każdej z naszych stron internetowych.

 

pl - es ukpt rude

Sintra-Portugal.com

Booking.com